Oblečení

Oblečení je velmi důležitou součástí focení a správná volba výrazně pozvedne celkový dojem z fotografie. Proto zde najdete pár rad, jak si nejlépe vybrat.


Pro venkovní focení volte zemité tóny, jemné odstíny modré, růžové, případně bílá. Krásně vypadají strukturované látky.


Doporučuji doplňky jako řetízky, korále, klobouky, atp. Na druhou stranu raději sundejte hodinky, pokud se k volbě šatů vyloženě nehodí.


Pro pány volte tričko či polo, zejména bez potisku. Jednobarevná varianta, která dobře doplní Vaše šaty je ideální. Košile je na focení v přírodě možná až moc formální.
Vyvarujte se prosím tomu, abyste měli všichni stejné oblečení. Například nevolte všichni kalhoty a bílá trička. Snažte se, aby každý měl něco jiného ale aby to dohromady pěkně ladilo. Doporučuji veškeré oblečení dát na postel k sobě. Uvidíte tak, jak to k sobě jde. Foto Vaší kombinace mi klidně zašlete, ráda Vám s volbou poradím. 


Co se týká bot. Pro focení v přírodě nedoporučuji podpatky. Rodinné focení je hodně pohybové, mohlo by vás to omezovat a podpatky by se v hlíně bořily.


Vnímám rodinnou/těhotenskou fotografii jako takovou, kde se hodí zdůraznit ženskost. Doporučuji proto dlouhé šaty či sukni. Mají navíc několik výhod. Skryjí nedostatky, můžete si v klidu sednout na zem a nikde Vám nic nekouká. :) Volné šaty při pohybu či ve větru vlají a to vypadá na fotografii skvěle. Ze stejného důvodu doporučuji dlouhé vlasy nechat rozpuštěné. 


Začněte s oblečením pro sebe dámy a pak vyberte oblečení pro partnera a děti. 


Pokud při nákupu či výběru váháte, napište mi a ráda poradím!


me@adelahomolkova.com

721154869

https://www.instagram.com/homolkova.adela.photography/